whatsapp
  • Önder Mah. Siteler - 2 Kavşağı No:97 Altındağ / ANKARA
  • 0 (542) 795-4486
Teras Çatı Tadilatları

Su izolasyon; Yapıları tehdit eden önemli faktörlerden biriside su’dur. Yapıların proje aşamasında doğru şekilde tasarlanarak inşa edilmesi, dış etkenlerden korunması yapıların uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Her yönden gelebilecek su, nem vb gibi olumsuz etkenlere karşı yapıları koruma amaçlı yapıların yüzeylerine uygulanan işleme su izolasyonu denmektedir.

Su izolasyon nasıl yapılır; Yapılarda suyun girebileceği temel, çatı, kolun vb gibi yerlere su geçirmeyen malzemeler uygulanmasıyla yapılmaktadır. Su’yun yapılardaki olumsuz etkileri; Yapıya sızan su, yapıların taşıyıcı kısımlarını korozyona uğratarak kesitlerinin azalmasına ve yük taşıma kapasitesinin ciddi miktarlarda düşmesine neden olur. Su, soğuk mevsimlerde donarak sıcak mevsimlerde ise buharlaşarak beton bütünlüğünün bozulmasına ve çatlaklara yol açar, zemin rutubeti veya zemin suyu içerisinde bulunan sülfatlar temel betonuyla kimyasal reaksiyonlara girerek beton kompozisyonunun bozulmasına sebep olur. Yapı'larda insan sağlığı açısından zararlı küf, mantar vb. organik maddelerin oluşumuna da yol açar.

Su yalıtımının yapılara faydaları; Beton'un içindeki demirlerin pas tutmasını engeller, taşıma kapasitesinin düşmesini önler ve yapının depreme karşı dayanıklılığını korur. Yapı'larda bakteri ve küf oluşmasını engeller. Su’yun çatılardan ve tavanlardan damlamasını, bodrumları basmasını önleyerek sağlıklı ve konforlu ortamlar sağlar. Yapı'ların ömrünü uzatır, bakım giderlerini azaltır, böylece tadilatların seyrek oluşu maddi yönden tasarruf sağlar. Depo'larda ve havuzlarda su kaçaklarını önler ve su kalitesini korur. Su yalıtımı yapılan alanlar; Yapı'lara suyun girebileceği temellere, toprak ile temas eden duvarlara, suyun yapı dışında birikebileceği veya suyun sıçrayabileceği seviyenin altındaki dış duvarlara, balkonlara, teras çatılara, eğimli çatılara ve ıslak hacimlere suyun içerisinde kalan kısımlar; havuz, su depoları, suni göletler vb. yapılara izolasyon uygulanır.

Aşağıda incelemek üzere olduğunuz teras yüzeyi ve betonarme kısımlarında kışın donmalardan kaynaklı fayans / seramik yüzeyde patlamaların gerçekleştiğini ve betonarme yapının krozyona girmiş hallerinden yapmış olduğumuz uygulama neticesinde eser kalmamış gayet siteril ve ve bir izolasyondan fazlasını sunan görselleri aşama aşama gözlemleyebilirsiniz.

Bu teras tadilat çalışması Yüksek dayanımlı bir izolasyon meteryali olan ctp ile yapılmıştır ctp ' nin genel özelliklerini izolasyon meteryallerimiz kısmından inceleyebilir veya siz müşterilerimizinde bu yönde şikayetleri varsa çatı'nızın kullanılabilir hale getirilmesi ve restorasyona girmesi gerekiyorsa bize ulaşabilirsiniz.

   
  .      
   
  .      
   
  .      
   

ankara teras çatı tadilat yenilemeler